KATOLICKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V UHERSKÉM BRODĚ

Datová schránka: 9ype2kv

spolekkzsub@gmail.com

Přátelské setkání

Poslední květnová sobota patřila v zahradě klášterního kostela Sdružení sv. Dominika Savia a jím organizovanému „Přátelskému setkání“ žáků, rodičů a učitelů Katolické základní školy.

Hned u vstupu si příchozí vytvořili cedulku – vizitku, podle níž se mohli vzájemně poznat. Pak už zbývalo jen vyrazit na některé z mnoha stanovišť s dovednostními, vědomostními i sportovními aktivitami. K jednomu z nejoblíbenějších patřily stolní hry – pexeso, Safari, Ramses a Poštovní kurýr. Pro menší byly připraveny puzzle nebo stavění z kostek. Zručnost šlo procvičit házením míčků na plechovky nebo pokusy protáhnout drátěnou smyčku kolem zakrouceného drátu bez toho, aby se navzájem dotkly. Velkému zájmu se těšila kulička, která se při správném pohybu rukou kutálela po dvojici tyček. Úkolem bylo dostat ji co nejdál. Tento zdánlivě lehký úkol se ukázal poměrně složitým a brzy přilákal i řadu tatínků. Uprostřed trávníku bylo možné vyzkoušet pétanque nebo si zahrát kopanou.

Vysílení sportem i cvičením mozku se odebrali ke stolům s občerstvením. K dispozici byly párky v rohlíku, grilované buřty nebo buchty a zákusky domácí výroby. Žízeň se zaháněla moštem (opět domácím) nebo ruským čajem ze samovaru, který se po počátečním přemlouvání podařilo roztopit.

Nechyběla ani malá odměna soutěžícím v podobě tužky s „tahákem“ z matematiky, gumy, záložky do knihy nebo sladkosti dle vlastního výběru.

Rada sdružení tímto děkuje všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s organizací, děkuje i za několik příspěvků ve schránce podnětů a doufá, že toto setkání nebylo posledním.

Markéta Mentzlová

P.S.: Děkuji členům rady, ale také ostatním členům sdružení, kteří setkání připravili. Paní Goldmannové děkuji za poskytnutí fotografií.

Aleš Cimala